Kryesore

Netanyahu letër Kurtit: Ju pres në Izrael për inaugurimin e ambasadës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:02 - 28/02/21 |
Opi Nion

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrat e urimit që kreu i kësaj force ka marr pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit. Një prej letrave është edhe ajo e kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, i cili tri ditë pas zgjedhjeve uron Kurtin për fitoren e shënuar.

Ndërsa vlerëson vendosjen e raporteve diplomatike mes dy vendeve gjatë këtij muaji, ai shprehet se shpreson në çuarjen përpara të marrëdhënieve mes tyre, ndërsa pohon se e  pret Kurtin në Izrael në inaugurimin e Ambasadës.

“E vlerësoj si shumë të rëndësishëm vendimin e Kosovës për të hapur Ambasadën në Jerusalem dhe ju pres në Izrael për inaugurimin e saj”, ka shkruar Netanyahu./Opinion.al

 

 

Pas