-U tha në Opinion

Nesho: Macron lideri i ardhshëm i Europës, po zëvendëson Merkelin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:07 - 28/10/20 |
el ida

Ish-Ambasadori Agim Nesho e cilësoi presidentin francez Emanuel Macron, si liderin e ardhshëm të Europës.

Duke folur për përplasjet e fundit mes Macron dhe Erdogan,  Nesho tha se Macron është i zgjuar dhe ka një  diplomaci tepër aktive.

“Macron është lideri i ardhshëm i Europës, po zëvendësaon Merkelin në ikje. Ka një vizion për sigurinë Europiane, ka një diplomaci tepër aktive dhe këtu duket kontradikta që përplasen ata. Libia dhe marrëdhëniet që krijon Franca me Rusinë, po e marxhinalizojnë Turqinë”, u shpreh Nesho./Opinion.al

Pas