-U tha në Opinion

Neritan Ceka mallkon Edi Ramën


               Publikuar në : 23:15 - 26/06/19 |
Geljano Fataj

“U fut mallkimi si kategori politike. Pashë që e kishte zënë tartakuti edhe Neritan Cekën. Mallkonte sikur gërmuar tërë natën në filxhanin e Monikës. Profesor, 70 vjeç burrë, i nderuar, ishte bërë që…po të mos kishte flokët e bardha do të dukej sikur të kishte dalë xhindi nga filxhani. Jemi bërë për të qeshur, jemi bërë për të qarë”.

Kështu do të deklaronte kryeministri Edi Rama në lidhje me mallkimin e Neritan Cekës. Por ky i fundit këtë të mërkurë mallkimin e kishte drejtpërdrejtë për kryeministrin.

“Karagjoz unë nuk bëhem. Karagjoz si një njëri që bredh në Shqipëri e tregon batuta. I këndojnë këngë si Enver Hoxhës në Teleplenë. Unë them për të: I këndofshin këngën e Haxhi Qamilit”.

Po ashtu ai ka treguar se do të votonte për kandidatin e PS-së, Erion Veliaj në Tiranë nëse zgjedhjet do të ishin të rregullta dhe ai do të kishte kandidatë përballë.

“Do të votoja për Erionin, i kam dërguar dhe mesazhin”, tha zoti Ceka. / Opinion.al

Pas