Aktualitet

Në rënie kurba e infektimeve me Covid në vend, po çfarë do të sjellë dimri?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:41 - 11/10/21 |
Opi Nion

Shqipëri po ndjek ecurinë e vendeve europiane sa i takon rënies së kurbës të shkaktuar nga varianti Delta. Në një intervistë për Televizionin Klan, neurokirurgu Kita Sallabanda thotë se ulja e rasteve dhe rritja e vaksinimeve po vënë nën kontroll pandeminë.

Po çfarë do të sjellë dimri?

Edhe pse lajmet për pandeminë e Covid-19 duken të mira, Sallabanda thotë se nuk duhet ndalur intensiteti i vaksinimeve pasi është i vetmi mjet që do të na sigurojë mbrojtje ndaj varianteve të reja që virusi Sars Cov 2 mund të bëjë./TvKlan

Pas