Bota

“Ne nuk e sulmuam Ukrainën”, Lavrov për bombardimin e spitalit: Ishte bosh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:24 - 10/03/22 |
Opi Nion

Në një konferencë për mediat të mbajtur pas takimit me ministrin e Jashtëm të Ukrainas, Lavrov u shpreh se Perëndimi “po sillet në mënyrë të rrezikshme”.

“Ne nuk e sulmuam Ukrainën,” shpjegoi ai, duke pretenduar se Rusia po kërcënohej dhe duhej të mbronte rajonet e Donetsk dhe Luhansk, të cilat Moska i sheh si të pavarura nga Ukraina.

Gjatë konferencës ai u pyet nga nga gazetarët lidhur me bombardimin e një spitali në Mariupol. Lavrov tha se media nuk kishte dhënë një histori të qartë për atë që kishte ndodhur dhe se ndërtesa ishte bosh dhe nën kontrollin e “radikalëve” ukrainas./Opinion.al

Pas