Bota

Në makinë me gruan dhe vajzën, ekzekutohet bashkëpunëtori i El Chapo


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:33 - 29/12/20 |
Semiljana Azizi

Bashkëpunëtori i “mbretit” të kartelit të drogës Joaquín ‘ El Chapo Guzmán u ekzekutua me 50 plumba brenda makinës së tij gjatë një sulmi në Meksikë.

Bëhet me dijse se e  plagosur mbeti edhe vajza e tij tetë muajshe.

Ignacio Paez Soto, anëtar i Kartelit Sinaloa, ishte brenda automjetit të tij me gruan kur një grup nisën personash kanë nisur të qëllojnë në drejtim të makinës e cila ishte e parkuar në parkingun e një dyqani komercial në Caborca, Sonora.

Dëshmitarët të cilët ndodheshin në vendngjarje dhe panë gjithë skenën e ekzekutimit, u thanë hetuesve se sulmuesit dolën nga një Jeep Cherokee që mbante pushkë ushtarake dhe qëlluan në Volkswagen Passat të Paez para se të arratiseshin.

Paez, i njohur si ‘El Nacho’ dhe ‘C1’, u qëllua më shumë se 50 herë dhe u shpall i vdekur në vendngjarje.  Vajza e tij e vogël u qëllua në krah dhe u dërgua menjëherë në një spital nga Kryqi i Kuq.

Nëna e fëmijës, e cila ishte gjithashtu në vendin e ngjarjes, nuk u lëndua fizikisht, por u trajtua nga ndihmës mjekët pasi pësoi krizë nervore./Opinion.al

Pas