Kronikë

Përplasjet në KZAZ në Kukës, Gjykata jep dënimet për katër të arrestuarit


               Publikuar në : 12:06 - 23/06/19 |
Opi Nion

Katër të arrestuarit të cilët u përplasën me punonjësit e policisë në KZAZ 11 në Kukës, u dënuan nga gjykata me masën e sigurisë “arrest shtëpie”

Në mesin e tyre edhe një inspektor i policisë bashkiake.

Katër dite me parë, të arrestuarit sulmuan qendrën e KZAZ nr.11 tek gjimnazi “Hazi Nela”, ku në bashkëpunim me njeri-tjetrin kane prishur derën e palestrës dhe kanë vënë zjarr në oborrin e palestrës si dhe kane kundërshtuar punonjësit e policisë.

A.C., 46 vjeç, banues në Kukës, shofer ne Bashkinë e Kukësit.

H., 42 vjeç, banues në Kukës, shofer ne Bashkinë e Kukësit.

B., 26 vjeç , banues në Kukës, Inspektor i Policisë Bashkiake, E. M., 35 vjeç, banues në Kukës.

Ndërsa janë shpallur ne kërkim 6 pjesëmarrës te tjerë adresa 4 janë proceduar në gjendje te lire./ Opinion.al E.Xh.

Pas