Bota

Në kërkim të votave, Marine Le Pen “zbarkon” në TikTok


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:27 - 10/10/21 |
Opi Nion

Me vështirësi të dukshme në sondazhet për zgjedhjet presidenciale të vitit 2022, Marine Le Pen i jep sulmin rrjeteve sociale dhe zbret në TikTok në kërkim të votave të të rinjve. Për të bërë debutimin e saj në mediat sociale më të dashura nga adoleshentët dhe 20-vjeçarët, udhëheqësja e ekstremit të djathtë francez zgjedh imazhin e turmës. Ajo shfaqet me fermerët e rinj, persona të buzëqeshur që e rrethojnë dhe paraqitje të kafshëve në natyrë, dhe si një kolonë zanore  ‘Beggin’.

Kandidatja,e cila ishte një pikë prapa konkurrentit të së djathtës ekstreme Eric Zemmour në një sondazh këtë javë, pastaj u drejtohet të rinjve: “Tani mund të më gjeni në TikTok, do t’ju lejoj të përjetoni momentet më të mira të fushatës sime. Unë e di që TikTok do të thotë të rinj, dhe për këtë arsye vjen në kohën e duhur sepse kam shumë propozime për të bërë “, thotë Le Pen./Opinion.al

Pas