Bota

“Ne i fituam zgjedhjet”, ish-senatorët kritika Trump: Politik e gabuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:37 - 04/11/20 |
Opi Nion

Disa ish-senatorë republikanë kanë reaguar pas deklaratës së Donald Trump, i cili deklaroi se po i fiton zgjedhjet dhe pse numërimi ende nuk ka përfunduar.

Ish-senatori dhe këshilltari i Trump, Chris Christie e quajti deklaratën e presidentit të gabuar në një deklaratë për mediat.

“Është një vendim stategjik dhe politik e gabuar”, tha Christie.

Lidhur me akuzat për vjedhje zgjedhjesh nga rivali i tij, Joe Biden, ish-senatori republikan i Pensilvanisë, Rick Santorum dënoi deklaratën e Trump duke thënë se; “Është shumë e gabuar të përdorësh fjalët mashtrim dhe vjedhje në zgjedhje”.

Ndërsa Ben Shapiro, një kritik i njohur i kreut të Shtëpisë së Bardhë, i konsideroi deklaratat të papërgjegjshme./ Opinion.al

Pas