Aktualitet

Në bordin e avionit të tragjedisë, 17 fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:13 - 31/10/15 |
b.f

SINAI (Egjipt) – Mes 224 personave në bordin e avionit që u rrëzua në Sinai, janë dhe 17 fëmijë. Avioni i kompanisë ruse të fluturimeve ”Kogalimaja”, u rrëzua në Sinai mëngjesin e sotëm.  Në avion ishin 217 pasagjerë dhe 7 anëtarë ekuipazhi, kur u ngrit nga Sharm el Sheik.

Një ekip hetimor është nisur drejt vendngjarjes dhe dhjetëra ambulanca e helikopterë”, tha ministria egjiptiane e Aviacionit Civil. “Avioni po shkonte drejt Shën Petërburgut dhe gjithë viktimat janë pushues rusë që ktheheshin nga zona turstike e Sharm el Sheik në Egjipt. Ende nuk ka të dhëna të sakta, por fatkeqësisht nuk flitet për të mbijetuar.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas