Life Style

Ndryshon ora, akrepat kthehen 60 minuta pasBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:23 - 30/10/22 |
Opi Nion

Në orën 3 të mëngjesit gjatë natës së sotme akrepat e orës u kthyen 60 minuta pas për t; u vendosur në orën 2:00. Ne do të flemë një orë më tepër, por do të humbasim gjashtëdhjetë minuta dritë natyrale pasdite.

Debatit ende të gjallë në nivel europian, për ndërrimin e orës, këtë vit i shtohet edhe tema e kursimit të energjisë, e cila është shumë aktuale duke pasur parasysh koston e faturave të energjisë elektrike dhe gazit.

Ora e verës do të kthehet të dielën, më 26 mars 2023.

Pas