Politikë

Ndryshimet kushtetuese/ Vasili publikon videon: Edi Rama kundër Edi Ramës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:39 - 15/07/20 |
Al Do

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar për ndryshimet kushtetuese që synojnë heqjen e koalicioneve parazgjedhore dhe hapjen e pjesshme të listave zgjedhore.

Numri dy i LSI-së ka vendosur t’i drejtohet kryeministrit Rama me një video të një fjalimi të këtij të fundit në vitin 2012.

Në fjalën e tij Rama dëgjohet të thotë se ndryshimi i Kushtetutës nuk mund të bëhet “copa copa” dhe në një klimë të ngarkuar politike.

Ç’hall i tmerrshem e ka zene këtë, qe del kunder vete Edi Rames? Dihet: Tmerri i zgjedhjeve! P.S Kjo deklararate eshte e dt.21 korrik 2012.”, shkruan Vasili. /Opinion.al

Pas