Politikë

Ndryshimet kushtetuese, Meta publikon videon nga tubimi i 2 marsit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 30/07/20 |
Opi Nion

Teksa Kuvendi është mbledhur sot në seancën e fundit për këtë sesion, ku pritet të miratohen ndryshimet kushtetuese dhe formula e re për koalicionet, presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një video nga tubimi i 2 marsit.

Meta më 2 mars deklaroi para qytetarëve se nuk do të lejonte që të prekej Kushtetuta e Shqipërisë, por sot mazhoranca do të votojë ndryshimet e kushtetutës edhe pa pëlqimin e opozitës jashtëparlamentare.

“Nuk mund ta mbaja vetëm për vete këtë përshëndetje që më erdhi nga Christiani! Ju uroj ditë të mbarë të gjithëve Nje dashuri Nje Zemer! Le të mblidhemi të gjithë bashkë dhe të ndihemi mirë“- shkruan Meta./Opinion.al

Pas