Aktualitet

Ndryshime në Polici, lëvizin drejtorët në Durrës e Dibër, emrat e rinjBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:08 - 01/10/22 |
Opi Nion

Pas emërimit në krye të uniformave blu të Muhamet Rrumbullakut, janë bërë edhe ndryshimet e para në strukturat drejtuese të Policisë së Shtetit.

Mësohet se ndryshime janë bërë në drejtoritë vendore të policisë në Durrës dhe Dibër.

Kë2ështu, Skënder Hita është emëruar Drejtor i Policisë së Durrësit.  Deri tani Hita mbante postin e Drejtorit të Policisë së Dibrës.

Sakaq, në Dibër është emëruar Drejtor Dhimitraq Ziu, i cili mbante deri tani postin e zv/drejtorit për Rendin në Durres./Opinion.al

 

Pas