Aktualitet

Ndryshime në Ministrinë e Drejtësisë , ja emrat e rinj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:03 - 09/09/20 |
Al Do

Këshilli i Ministrave ka vendosur sot të emërojë dy zëvendës ministrat e rinj të Ministrisë së Drejtësisë.

Në krah të ministres Etilda Gjonaj janë emëruar Klajd Karameta dhe Adea Pirdeni.

Ata vijnë pas largimit të Toni Gogut, i cili është aktualisht kreu i Këshillit Bashkiak të Tiranës dhe Fjoralba Cakës, e cila dha dorëheqjen në muajin korrik.

Ndryshimet në ministrinë e Drejtësisë vijnë 8 muaj para zgjedhjeve të përgjithshme./ Opinion.al

Pas