Aktualitet

Ndrenika: Vaksinimi, një akt dashurie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:42 - 09/11/21 |
Opi Nion

Aktori shqiptar, Robert Ndrenika, këtë të martë ka dhënë një mesazh për të gjithë shqiptarët për tu vaksinuar kundër Covid-19.

Ndrenika shprehet se vaksinimi është akt dashurie. Sipas tij vaksinimi na mbron dhe na jep mundësinë të jetojnë më gjatë pranë njerëzve të dashur.

“Nipërit dhe mbesat nuk reshtin së na dhëni dashuri ne gjyshërve, jam i bindur se edhe vaksinimi është një akt dashurie për të na mbrojtur ne, e për të jetuar më gjatë pranë njëri-tjetrit”, shprehet Ndrenika.

Mesazhi i Ndrenikës është shpërndarë nga kryeministri Rama në rrjetet sociale./Opinion.al

Pas