InstaBIZ

“Ndjeva dhimbjen më të madhe”, këngëtarja rrëfen dy abortet spontaneBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:49 - 22/07/22 |
Opi Nion

Këngëtarja shqiptare, Ryva Kajtazi ka ndarë me publikun shqiptarë disa nga momentet e vështira. Ajo është nënë e dy fëmijëve, aktore dhe sipërmarrëse.

E ftuar në “Rudina” në Tv Klan, ajo ndalet në një moment të vështirë të jetës, pak para se të kishte familjen që e ka dëshiruar aq shumë. Dy aborte spontane të pasuara nga shtatzëni aspak të lehta, Ryva i ndan në programin e pasdites.

Normalisht është traumë ajo që një nënë që pret fëmijën e vet, sigurisht është dhimbje e madhe por shyqyr Zotit kam dy fëmijë dhe është arritja më e madhe në jetë për mua. Aborti që ndjeva dhimbjen më të madhe ka qenë para vajzës sepse isha në muajin e katërt të shtatzënisë, mësova gjininë dhe ishim shumë të lumtur. Përpos kësaj kishim vite që donim të kishim një fëmijë dhe s’po ia dilja dot.

Shtatzënitë i kisha jashtëzakonisht shumë të vështira, të rënda dhe nëse nuk je një femër e fortë e me disiplinë të madhe, në rastin tim nuk do e kishim çuar deri në fund. Me përkrahjen e familjarëve që më kanë ndenjur te koka non stop sepse isha e shtrirë, 5-6 muaj s’kam lëvizur fare, në regjim shtrati dhe ia dola, më bekoi Zoti me Dorelën”,-tha Ryva.

Pas