InstaBIZ

Ndjekës falso në Instagram, hetimi nxjerr zbuluar personazhet e famshëm


               Publikuar në : 19:05 - 09/08/19 |
el ida

ICMP përdori IG Audit për të analizuar profilet e  Instagramit të 99 personazheve të famshëm në showbiz e sport, si Ellen DeGeneres, BTS dhe Kim Kardashian.

Hetimi për ndjekës fals nxorri në pah se Ellen DeGeneres ka numrin më të lartë të ndjekësve falso në kategorinë e saj, me 58% të numrit total. BTS është në vend të dytë me 48%, Kourtney Kardashian në vend të tretë, me 49%, ndërsa përqindja zbatohet mbi numrin total të ndjekësve.

44% e ndjekësve të Kim dhe Khloe Kardashian janë fals. Por në listë është edhe Ariana Grande me 46%, Miley Cyrus me 45%, Kevin Hart me 44% dhe Drake me 38%./Opinion.al

 

Pas