Aktualitet

Ndizen dritat e pemës së Krishtlindjes në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:02 - 22/11/20 |
Opi Nion

10 fëmijë kanë ndezur zyrtarisht dritat e pemës së Krishtlindjes  në qendër të kryeqytetit.

Në një mesazh përmes rrjeteve sociale, kryebashkiaku Veliaj tha se ky moment u është lënë 10 vogëlushëve, aq sa edhe lejojnë protokollet për të ndezur dritat e shpresës siç e quajti ai.

“Këtë fundvit duhej të merrnim një vendim, nëse do të vazhdonim me festën dhe vendosëm, që po. Për hir të fëmijëve, për hir të atyre që s’kam bërë asnjë mëkat”, tha Veliaj./Opinion.al

Pas