Kronikë

Ndihmoi policinë për arrestimin e djalit të saj përdhunues,nëna e 45-vjeçarit: Më fali…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:03 - 01/11/22 |
Opi Nion

Arrestimi i Spartak Dyrmishi nga autoritetet është bërë me ndihmën e nënës së tij. Dyrmishi akuzohet se ka përdhunuar të një vajze të re dhe përdhunimit të një 38-vjeçareje në Paleo Faliro në Greqi.

Duke treguar se si u arrestua djali i saj në Shqipëri, ajo ka rrëfyer se djali i saj natën që ka përdhunuar dy gra është kthyer në shtëpi dhe ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij.

 “I thashë motrës sime që jeton në Shqipëri t’ia jepte çelësin e shtëpisë policisë shqiptare. Kur shkuan në shtëpi me një vinç, u përpoqën ta arrestonin, por djali im theu grilen dhe u arratis. Iku! U tha që do vishte rrobat, por i gënjeu. Shkoi në garazhin e një shoku që të fshihej, ndërsa ky i fundit mori policinë dhe kështu e kanë kapur, u shpreh nëna e të arrestuarit. Në mëngjesin e asaj nate më 23/10 po pyesja djalin se ku ishte dhe ai më rrahu. Më duhej të thërrisja për ndihmë, askush nuk u përgjigj dhe ai më tërhoqi përsëri për të më rrahur. Ai më ka goditur shumë herë. Nuk e dija numrin për të thirrur policinë”,- tha nëna e 45-vjeçarit, e cila kërkoi falje publike për djalin e saj.

Pas