Kryesore

Ndërtesa të shkatërruara, Rama publikon pamjet nga UkrainaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:05 - 15/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në  Ukrainë për treguar mbështetjen e vendit tonë, por dhe për të shikuar nga afër pasojat e sulmeve ruse.

I shoqëruar dhe nga homologu i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, Rama mbërriti sot në Ukrainë nën masat të forta sigurie.

Ndërkohë, kreu i qeverisë ka ndarë me ndjekësit e tij në “Facebook” dhe disa foto nga takimet në Ukrainë, ku shihen ndërtesa të shkatërruara nga bombardimet.

Rama është një nga liderët e parë të Ballkanit Perëndimor, i cili vizitoi Ukrainën që nga pushtimi rus më 24 shkurt./ Opinion.al

Pas