-Jetë dhe Stil

Ndërron jetë regjisori shkodran Fatbardh Smaja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:05 - 07/11/15 |
root

Ka ndërruar jetë mëngjesin e sotshëm, regjisori dhe aktori i njohur shkodran Fatbardh Smaja. Vdekja e tij ka ardhur pas një sëmundjeje të rëndë. Smaja ishte emëruar në krye të Teatrit të Shkodrës disa javë më parë dhe ishte duke punuar për një shfaqje të re, pa mundur ta përfundonte atë. Ai ka interpretuar dhe vënë në skenë shfaqje të njohura, si “Rëndësia e të qënit i sinqertë”, Eldorado:, “Njeriu që pa vdekjen me sy”, “Gjaku i Arbrit” etj.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas