Kronikë

Ndërron jetë pas aksidentit mjeku i spitalit të Lezhës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:48 - 23/10/20 |
el ida

Mjeku i spitalit të Lezhës Qesk Gjergji ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti automobilistik të ndodhur pasditen e së premtes. Pas ngjarjes ai u dërgua me urgjencë në Spitalin e Traumës, por për shkak të plagëve të rënda nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka ndërruar jetë në spital.

Mjeku ka qenë duke udhëtuar me mjetin e tij tip “Mercedez”, por në afërsi të fshatit Balldre, ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga. Nga përplasja e fortë ai kishte marr plagë të shumta dhe pavarësisht ndihmës mjekësore nuk ka arritur të mbijetojë./Opinion.al

Pas