InstaBIZ

Ndërron jetë aktorja e filmit “Agjenti 007”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 04/01/21 |
Doriana Çepunaj

Aktorja e famshme Tanya Roberts ka humbur jetën të dielën, shkruajnë mediat e huaja. Ajo ka luajtur me agjentin “007” në filmin “A View To A Kill” dhe në serialin “That ’70s Show”, ku në sezonin e tij të tretë ajo u largua për t’u kujdesur për bashkëshortin e saj i cili vuante nga një sëmundje vdekjeprurëse.

Tanya Roberts është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare për shkaqe të cilat deri tani nuk janë bërë të ditura nga mjekët apo familjarët e aktores. Ajo nuk ishte ndjerë aspak mirë në mbrëmjen e Krishtlindjeve pasi kishte dalë shëtitje me qenin e saj. Më pas aktorja është dërguar në spitalin “Cedar-Sinai” në Los Angelos, ku humbi dhe jetën.

Sipas mjekëve ajo nuk ishte infektuar me Covid-19 dhe nuk vuante nga ndonjë sëmundje tjetër./Opinion.al

Pas