Aktualitet

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani,Kuvendi i Shqipërisë mban 1 min heshtje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 30/05/22 |
Opi Nion

Në seancën plenare të ditës së sotme Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur një minutë heshtje për të nderuar figurën e ish-Presidentit të Republikës Bujar Nishani, i cili ndërroi jetë dy ditë më parë në Gjermani. Gjendja shëndetësore e ish-kreut të shtetit u rëndua pas infektimit me COVID-19.

“Ne nder te ish-ministrit, ish-presidentit Bujar Nishani, mbajmë një minutë heshtje”, tha nënkryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj. Deputetët u ngritën të gjithë në këmbë, dhe mbajtën heshtjen.

Ish- kreu i shtetit lindi më 29 shtator 1966 dhe mandatin presidencial, ai e mori në 24 korrik 2012 dhe e përmbylli më 24 korrik 2017.

Pas