Politikë

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, Rama: O zot…


               Publikuar në : 19:20 - 14/08/19 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka shprehu ngushëllimet tij për ndarjen nga jetë të regjisorit Gjergj Xhuvani.

Rama shkruan në postimin e tij në rrjetet sociale se nuk ka fjalë që të përshkruaj këtë humbje për familjarët dhe të afërmit e Xhuvanit.

Postimi i Ramës

O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit.

Sa shumē gjëra për të thënë e sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment…

Miku i shtrenjtë dhe i mirë qysh nga kohët më të vjetra, regjisori Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë, pasi mbrëmë përfundoi në Romë, filmin e tij të ri.

S’kam fjalë…/ Opinion.al E.Xh.

Pas