Aktualitet

“Ndalova për kafe e raki”/ Yuri Kim zbulon glikonë nga gratë e Dhërmiut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:23 - 25/08/20 |
Al Do

Ambasadorja Yuri Kim po i kalon në rivierën e Jugut ditët e nxehta të gushtit. Së fundmi ajo ka ndarë në rrjetet sociale momente nga vizita e saj në fshatin e Dhërmiut.

Ambasadorja shprehet e kënaqur nga pamja që i ka ofruar perëndimi i diellit por edhe nga mikpritja e grave të fshatit.

Ndër të tjera ambasadorja Kim shkruan se është njohur me glikonë e portokallit dhe likerin e trëndafilit.

“Shëtitje gjatë perëndimit në Dhërmi. Mësova se si po restaurohet qyteti. Ndalova për kafe dhe raki ndërkohë që po admiroja pamjen. Gratë që takova në shesh duken serioze në këtë foto, por ishin të shkëlqyera dhe me humor. Ato sollën liko portokalli, liker trëndafili dhe treguan histori të këndshme. Madje një zonjë më tregoi shtëpinë e saj dhe më pas më mbushi duart me fiq. Faleminderit njerëzve të Dhërmiut për mikpritjen dhe që më treguat zemrën tuaj të vërtetë prej shqiptari”, shkruan Kim. /Opinion.al

Pas