Sport

“Ndalojeni këtë m**t ndeshje”, situatë kaotike në përballjen Greqi-Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:11 - 12/06/22 |
Opi Nion

Një situatë kaotike është regjistruar në minutën e 71-të të përballjes Greqi-Kosovë. Gjithçka ndodhi pas golit të shënuar nga Greqia, ku ndeshja u ndërpre për disa minuta.

Shkak i ndërprerjes së ndeshjes u bënë sulmet e tifozëve grekë ndaj atyre të Kosovës.

Vendasit kanë lëshuar sende të forta dhe flakadanë, në tribunën ku ishin të vendosur “Dardanët”, dhe ky fakt ka irrituar tej mase futbollistët dhe stafin teknik të Kosovës.

“Ky është futboll jo luftë. Nëse duhet ta ndalojmë këtë ndeshje, duhet ta ndalojmë këtë m**t ndeshje”-ka thënë Muriqi.

Pas