Aktualitet

Ndalohet qarkullimi i mjeteve në rrugën e Arbrit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:21 - 12/12/21 |
Opi Nion

Është ndaluar qarkullimi në rrugën e Arbrit, e cila u hap më 29 nëntor.

Njoftimi për ndalimin e qarkullimit është bërë nga Policia Rrugore, që informon se shkak janë reshjet e dëborës dhe se qarkullimi i automjeteve është ndaluar përkohësisht pasi i gjithë aksi po  pastrohet nga borëpastueset.

Për shkak të reshjeve të dëborës në Rrugën e Arbrit, në Bypass, qarkullimi i automjeteve është ndaluar përkohësisht pasi i gjithë aksi po  pastrohet nga borëpastueset.

Shërbimet e Policisë Rrugore  ndodhen në të dyja kahet e lëvizjes dhe nuk do të lejojnë asnjë drejtues mjeti të qarkullojë pa vendosur goma dimërore  zinxhirë dhe deri sa rruga të pastrohet plotësisht nga kontraktorët.

Policia e Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në drejtimin e mjetit, si dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme në këtë aks”-njofton Policia Rrugore./Opinion.al

Pas