-Jetë dhe Stil

Ndahet nga jeta gazetarja italiane Maria Grazia Capulli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:48 - 21/10/15 |
root

Ndahet nga jeta në moshën 55- vjeçare gazetarja italiane Maria Grazia Capulli. Capulli ishte ikonë e edicionit të lajmeve të orës 13:00 në televizionin në Rai Due si dhe e rubrikave “Salute” dhe “Costume e Societa” . Drejtori i lajmeve në Raidue, Marcello Masi, në një postim në Twitter tha :” Na la Maria Grazia.Ajo ishte e zgjuar dhe e ndjeshme.Një mike e madhe që e dashuroj jetën Deri në fund, Tg2 do e kujtojë në çdo edicion lajmesh”.Maria Grazia Capulli edhe pse vuajti për vite me radhë nga një sëmundje e rëndë, punoi deri në ditët e fundit të jetës.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas