Bota

Ndahet nga jeta Franco FrattiniBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:49 - 24/12/22 |
Opi Nion

Është ndarë nga jeta këtë mbrëmje në moshën 65-vjeçare Franco Frattini, presidenti aktual i Këshillit shtetëror italian dhe ish-ministri i jashtëm. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane, që njoftojnë se politikani vuante prej kohësh nga një sëmundje./Opinion.al

Pas