Te Fundit

Ndahet nga jeta aktorja e famshme e Game Of Thrones


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:17 - 10/09/20 |
el ida

Diana Rigg, aktorja e famshme për rolet e saj si Emma Peel në serinë filmike, The Avengers dhe Olenna Tyrell në serialin Game of Thrones, u nga jeta në moshën 82-vjeçare.

“Ajo ka vdekur paqësisht në mëngjesin e sotëm, teksa ka qenë në shtëpi me familjen e saj, e cila ka kërkuar privatësi në këtë kohë të vështirë”, u shpreh menaxheri i saj.

Aktorja ka lënë pas një karrierë të gjatë me rolet e saj nëpër teatro, por njihet edhe për paraqiten e saj në filmin James Bond, në të cilin ajo martohet me një spiun britanik./Opinion.al

Pas