-Kulturë

Ndahet nga jeta “agjenti 007”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:46 - 31/10/20 |
Opi Nion

Është ndarë nga jeta aktori Sean Connery, në moshën 90-vjeçare, ndërsa lajmi është bërë i ditur nga familja e tij.

Aktori skocez ishte veçanërisht i njohur për rolin e James Bond, pasi qe i pari që e solli në ekran agjentin 007.

Karriera e tij e gjatë përfshin një çmim Oscar, dy çmime Bafta dhe tre “Golden Globes”./Opinion.al

Pas