Aktualitet

NATO lejon Izraelin të hapë zyre në BrukselBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:50 - 04/05/16 |
b.f

Sipas një deklarate zyrtare të lëshuar sot nga NATO-ja, vendet anëtare do të njohin një ambasador nga Izraeli i cili do të kryesojë një zyre të përhershme në Bruksel.

Benjamin Netanyahu ka konfirmuar se Izraeli nuk është anëtarë i bllokut të NATO-s, por ajo ka qenë anëtare e Dialogut Mesdhetar që nga viti 1994, transmeton lajmi.net.

Izraeli aktualisht përfshihet në shtatë vende jashtë NATO-s: Algjeri, Egjipt, Jordani, Mauritania, Marok dhe Tunizi. /lajmi.net

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas