Aktualitet

Nata e ndërrimit të viteve, Vocaj: 12 të lënduar nga fishekzjarretBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:28 - 01/01/23 |
Opi Nion

12 persona janë lënduar lehtë gjatë festimeve të ndërrimit të viteve në kryeqytet. Drejtori i Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj pak pas mesnate dha një prononcim për mediat, lidhur me situatën e rendit, ndërsa tha se të lënduarit morën mjekimin dhe u larguan nga spitali.

“Situata e rendit dhe e sigurisë publike në qarkun e Tiranës është  në parametra normalë. Kemi 12 persona të dëmtuar lehtë nga fishekzjarret. Pjesa më e madhe e tyrer e kanë tashmë spitalin dhe 3-4 të tjerë janë dhe  aktualisht në spital duke marrë ndihmën e nevojshme mjekësore. Shërbimiet e Policisë do vazhdojnë deri në ëmngjes në çdo shesh, në çdo lokal kudo ketë festime. Policia Rrugore ka marrë masa për të garantuar një lëvizshmëri të rrjedhshme të trafikut dhe për të realizuar ata drejtues mjetesh që përdorin pije alkoolike”, tha Vocaj./ Opinion.al

Pas