Aktualitet

“Na kanë lodhur zhurmat,plumbat,xhirimet e gomave”,Veliaj: Sot, ditë feste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 25/04/21 |
Opi Nion

Drejtuesi politik i qarkut të Tiranës, Erion Veliaj ka shkuar për të votuar i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Ajola Xoxa.

Pas votimit në një deklaratë për mediat Veliaj iu bëri thirrje qytetarëve që të votojnë. Ai tha se nëse na kanë arrdhur zhurmat, plumbat, xhirimet e gomave, plumbatsot duhet t;i fshijmë të gjitha.

Sot kemi një shans historik që gjithçka të përfundojë mirë. Jam kënaqur që Tirana ishte kampion në votime, sot qytetarët kanë dalë masivisht në votime. Sot duhet të trajtohet në një ditë feste. Nëse na kanë lodhur zhurmat, plumbat, xhirimet e gomave, sot është një ditë për fashitur të gjitha“, tha ndër të tjera Veliaj.

Më herët kanë votuar dhe Presidenti Ilir Meta, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, kreu i PD Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti./Opinion.al

Pas