Aktualitet

“Mur në rrugën e integrimit”/Meta: Do shembet më 25 prill ose edhe më parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:37 - 06/10/20 |
Al Do

Presidenti Ilir Meta është shprehur sërish kundër ndryshimeve në Kodin Zgjodhor që u miratuan në Kuvend ditën e djeshme.

Në një status në Facebook, Meta shkruan se këto ndryshime përfaqësojnë një mur në rrugën e integrimit europian.

Sipas presidentit ky ‘mur’ do të shembet nga tre milionë shqiptarë më 25 prill por edhe më parë nëse është e domosdoshme

Shkatërrimi brutal i Marrëveshjes së 5 Qershorit ishte vetëdemaskimi i “Rilindjes” si përfaqësuese e pakicës së pakicës apo thjesht oligarkisë dhe bandave. Populli shqiptar do të jetë në lartësinë që e kërkon ky moment historik për rrëzimin e murit kriminal të “Rilindjes” që është vendosur nga dje në rrugën e integrimit europian. Ky mur do shembet nga tre milion shqiptarë në 25 Prill, por edhe më parë nëse është e domosdoshme. Shqipëria e Para! Shqipëria si gjithë Europa!”, shkruan presidenti Meta./Opinion.al

Pas