Sport

Mundën Belgjikën, marokenët “i vënë flakën” BrukselitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 27/11/22 |
Opi Nion

Maroku mposhti 2-0 Belgjikën në Kupën e Botës që po zhvillohet në Katar dhe tifozët e tij festuan duke “djegur” dhe “shkatërruar” Brukselin.

Marokenët janë të shumtë në Belgjikë dhe pas ndeshjes, dolën në rrugët e kryeqytetit belg për të festuar. Por, situata doli jashtë kontrollit, me tifozët që dogjën makina dhe shkatërruan dyqane.

Është dashur ndërhyrja e policisë dhe zjarrfikësve që situata të qetësohej.

 

 

 

Pas