Sport

“Mund Realin dhe fitoj trofe”, Lewandowski prezantohet te BarcelonaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:43 - 05/08/22 |
Opi Nion

E premtja e kësaj fundjave ishte dita e prezantimit zyrtar të Robert Lewandowski.

Sulmuesi polak shkeli për herë të parë në terrenin e “Camp Nou”, ku u shfaq përpara më shumë se 30 mijë tifozëve me fanelën me numrin 9 në shpinë.

Pasi dhuroi spektakël me topin dhe me ngjyrat “blaugrana”, Lewandowski foli në konferencën përpara mediave.

“Jam aq i lumtur, sa e kam të vështirë të gjej fjalët. Dua ti tregoj tifozëve aftësitë e mia, dëshiroj të vazhdoj të fitoj trofe”, tha sulmuesi. Ai nuk nguroi të hidhte dorezën e sfidës për Realin e Madridit: “Është një kundërshtar përballë të cilit e di se çfarë duhet të bëj. Jemi këtu për t’i mundur”.

Pas