Aktualitet

MSH kërkon ndërprerjen e kontratave për mjekët specializantë për 4 qarqe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:34 - 18/06/21 |
Opi Nion

Ditën e djeshme Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar Operatorët e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor për 4 qarqe të vendit që të ndërpresin kontratat me 1000 mjekë specializantë.

Kjo kërkesë i referohet operatorëve shëndetësorë në qarqet; Tiranë, Elbasan, Vlorë dhe Shkodër.

Përmes një shkrese zyrtare, ministria kërkon që këto institucione të ndërpresin kontratat për të gjithë, teksa theksohe se punësimi i tyre bëhet vetëm me miratimin e ministrisë./ Opinion.al

Pas