Aktualitet

MSH: Çdo qytetar mbi 18 vjeç mund të bëjë dozën e 3 të vaksinës kundër Covid-19Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 02/12/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se çdo qytetar mbi 18 vjeç mund të bëjë dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19.

Me anë të një postimi në faqen zyrtare të ministrisë bëhet me dije se çdo qytetar mbi 18 vjeç mund të marrë dozën e tretë të vaksinës anti-covid nëse kanë kaluar 6 muaj nga marrja e dozës së dytë.

Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale apelon për vaksinim.

Pas