Sport

Mposhti Mançester Sitin, Liverpool fiton Superkupën e AnglisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:16 - 30/07/22 |
Opi Nion

Liverpul është fituesi i Superkupës së Anglisë duke mundur 3 – 1 Mançester Sitin të shtunën në Leister.

Golat për “të kuqtë” i shënuan Aleksandër Arnold, Salah dhe Nunjez, ndërsa për Sitin barazoi përkohësisht Alvarez.

Kjo fitore shënon trofeun e 16-të i Superkupës së Anglisë për Liverpulin.

Pas