Sport

Mposhti Genoan, Interi rimerr vendin e dytë në Seria A


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 25/07/20 |
Opi Nion

Interi ka mposhtur në transfertë Genoan me rezultatin 0-3. Me 3 pikë e fituara sot Interi kalon në renditje Atalantën, e cila një ditë më parë barazoi 1-1 ndaj Milanit. Tashmë zikaltërit rikthehen në vendin e dytë të Serisë A.

Për ekipin e drejtuar nga Antonio Conte shënuan Lukaku (36’ dhe 92’) dhe Sanchez (83’).

Kur duhen dy ndeshje nga përfundimi i kampionatit, Inter e sheh veten 4 pikë pas Juventusit, me bardhezinjtë që kanë nevojë vetëm për 2 pikë në 3 ndeshjet që u kanë mbetur për t’u shpallur kampionë të Italisë.

Pas