Sport

Mposhtet nga Belgjika, Portugalia eliminohet nga “Euro 2020”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:01 - 27/06/21 |
Opi Nion

Portugalia është eliminuar nga “Euro 2020”, pasi u mposht nga Belgjika me rezultatin 1-0. Ishte Thorrgan Hazard lojtari i cili gjeti tundi rrjetën e portugezëve në minutën e 42.

Kombëtarja e Fernando Santos luajti më mirë, krijoi raste të rrezikshme dhe kërkoi deri në fund barazimin, por Ronaldo, Diogo Jota, Guerreiro dhe Andres Silva nuk ia dolën të shënojnë.

Me fitoren e arritur sot, Belgjika shkon në çerekfinale ku do të luaj kundër Italisë./ Opinion.al

Pas