Kronikë

Motori përplaset me motorkorrësen, ndërron jetë 63-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 28/04/20 |
Opi Nion

Një 63-vjeçar ka humbur jetën në fshatin Grabjan në Divjakë, pasi teksa drejtonte motorin është përplasur me një motorrkorrëse.

Policia njofton se viktima është identifikuar me iniciale K.Q., ndërsa motorrkorrësja drejtohej nga B.Z., 61 vjeç, banues në Grabjan.

Ndërkohë, policia ka shoqëruar 61- vjeçarin i cili po merret në pyetje për të zbuluar rrethanat e plota të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë

Divjakë

Në datën 28.04.2020, në fshatin Grabjan, shtetasi K.Q, 63 vjeç, banues në fshatin Kashtëbardhë, Lushnje, duke udhëtuar me motomjetin e tij, është përplasur me një mjet bujqësor(motorrkorrëse) e cila drejtohej nga shtetasi B.Z., 61 vjeç, banues në Grabjan.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit, shtetasi K.Q.

Është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lushnje drejtuesi i motorrkorrëses dhe po kryhen veprimet procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ Opinion.al

Pas