Kryesore

Moti/Vijon dominimi i temperaturave të larta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:10 - 14/08/21 |
Opi Nion

Temperatura e larta do të vijojnë të dominojnë vendin tonë edhe gjatë ditës së sotme. Moti do të jetë i kthjellët në pjesën e parë të ditës, ndërsa pasditja do të sjellë vranësira kalimtare në zonat malore dhe të ulëta

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 38°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor -jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

 

Pas