Kryesore

Moti për sot, me vranësira kalimtare por pa reshje


               Publikuar në : 08:43 - 19/04/19 |
b.f

Orët e para të ditës janë dominuar nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin.

Orët e mbrëmjes dhe nata sjellin shtim të vranësirave, të cilat më të dukshme paraqiten në veri dhe përgjatë kufirit Lindor, por pa rrezikuar reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë./Opinion.al

Pas