Life Style

Moti për sot dhe nesër, ja sa do të bien temperaturat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 22/10/18 |
el ida

Moti – E hënë, 22 tetor 2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës paraqiten me vranësira të shpeshta duke sjellë shira në të gjithë vendin. Më të dendura shirat do të jenë në zonat veriore dhe qendrore. Pasditja dhe mbrëmja mbeten në ndikimin e motit të paqëndrueshëm. Kjo do të bëjë që vranësirat dhe shirat të jenë preznet në të gjithë territorin. Në majat e maleve do të ketë reshje të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit vijojnë me rënie në të dy ekstremet e ditës. Por më e ndjeshme vlerat termike gjatë mesditës duke ulur maksimimin 22 gradë C.

Era do fryjë mesatare në Veri dhe Qendër por deri e fortë në Jug, me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim deri 3 ballë.

Moti – E martë, 23 tetor 2018

Sipas MeteoAlb: Orët e paradites dominohen nga kthjellime dhe vranësira te shpeshta në bredget dhe zonat e ulëta. Por vranësira të dendura dhe shira në zonat veriore-verilindore ku ne lartesine mbi 1200 metra do te kete dhe reshje te pakta debore. Pasditja dhe mbrëmja dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë vendin, më të pranishme në zonat malore.

Temperaturat e ajrit vijojnë me rënie në të dy ekstremumet duke shënuar vlera negative në verilindje -1 gradë C, ndërsa mesdita do të shënojë deri 22 gradë C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Verior – verilindor duke krijuar në det dallgëzim deri 3 ballë.

Pas