Kryesore

Moti për ditën e sotme 14 Gusht 2019


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 14/08/19 |
xhu lia

Moti paraqitet në ndikimin e kthjellimeve në të gjithë vendin, përjashtuar zonat malore ku do të ketë kalime vranësirash.

Por gjatë pasdites pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të territorit. Edhe nata mbetet në të njëjtat kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të ulen 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36 °C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë./Opinion.al/

Pas