Kryesore

Moti për ditën e sotme, 12 Qershor 2019


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 12/06/19 |
xhu lia

Masat ajrore të nxehta me origjinë Jugore do të diktojnë kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme në zonat malore, por ultësira perëndimore mbeten me kthjellime.

Ndërsa mesdita dhe pasditja vijojnë me kthjellime, por vranësira shfaqen në ekstremin verior duke rrezikuar

rrebeshe afat-shkurtër. Temperaturat e ajrit do të rriten në të dy vlerat ditore, duke u luhatur nga 17°C

mëngjesi në zonat malore deri 36°C mesdita në zonat e ulëta. Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 28 km/h./Opinion.al/

Pas